כלכלת משפחתך בימים רגילים ובמיוחד בימי משבר הקורונה

אפריל 2020

כיצד אני משפר את סיכויי להתמודד עם השלכות המשבר ?

מגפת הקורונה סגרה אותנו בבתים ופגעה אנושות בכלכלה. מידי ערב מהדורת החדשות מכריזה על הנתונים המדאיגים, אך מאחורי המספרים והסטטיסטיקות בסופו של דבר ישנן משפחות אשר יושבות בבית מודאגות. משפחות בהן המפרנסים, בין אם היו שכירים או עצמאיים, איבדו את מקור הפרנסה והן נמצאות במצב כלכלי דחוק ביותר. והגרוע ביותר הוא שישנה עננת אי וודאות גדולה לגבי העתיד. אז מה ניתן לעשות למען כלכלת משפחתך בימי משבר הקורונה?
זהו הזמן לגייס את כל תעצומות הנפש, להישאר חזקים וחיוביים ולהכין תכנית פעולה. כל משק בית נמצא תחת נסיבות שונות ולכן כל אחד צריך לעשות תכנית אישית המתאימה לנסיבותיו. יש צורך בהכנת תכנית כלכלית המתבססת על 3 אלמנטים: בחינת מקורות ההכנסה העומדים לרשותכם, קיצוץ מיידי בהוצאות המשפחה ובחינה של מקורות הכנסה חדשים.
בחינת מקורות ההכנסה – על המשפחה למפות את כל מקורות ההכנסה שיש לה בתקופה הנוכחית על מנת לדעת מהי מסגרת התקציב המשפחתית. מקורות ההכנסה יכולים להיות הכנסה ממשרה חלקית, דמי אבטלה וקצבאות שונות, הכנסות משכר דירה ואולי אפילו הכנסות מעטות מעסק עצמאי שיש לכם או כל דבר אחר.

קיצוץ מיידי בהוצאות המשפחה – זמן של משבר כלכלי ואי וודאות הוא הזמן שבו יש לקצץ במותרות. עליכם למפות את כל ההוצאות של המשפחה ולאתר בתוכן את ההוצאות ההכרחיות שאי אפשר בלעדיהן. אם כל הכאב שבדבר ישנן הוצאות שתצטרכו לוותר עליהן ולחכות לימים טובים יותר. במסגרת הקיצוץ עליכם גם לבדוק האם ישנם תשלומים קבועים שניתן לדחות, גופים רבים מתחשבים באזרחים עקב המצב.
מקורות הכנסה חדשים – זהו הזמן לקחת אחריות אישית ולא לחכות לשינוי המצב או להחלטות הממשלה. רוב הפעילות העסקית במדינה משותקת נכון לעכשיו, אך ישנם ענפים הכרחיים אשר ממשיכים ליהנות מפעילות כלכלית דווקא בגלל המצב כמו כן צריך להבין שהקורונה אינה עומדת להיעלם כפי שבאה, אנו צפויים לחזרה הדרגתית לשגרה תחת קורונה, דבר אשר עשוי לייצר הזדמנויות חדשות. זהו הזמן לבחון רעיונות חדשים, כמו עסקים קטנים מהבית, אשר יכולים להגדיל, ולא במעט, את מקורות ההכנסה של המשפחה.
כפי שאמרנו כל משפחה פועלת תחת נסיבות שונות, אך הבעיה המרכזית שהחרדה והתלות שלנו במצבים מוכרים מפריעים לנו לראות את התמונה הגדולה. זהו זמן ליישם שינויים על מנת להתרגל למצב החדש וזה לא בא לנו באופן טבעי. בהחלט מומלץ להיעזר בסיוע לנקודות מבט חדשה.

השקעה בשלב הסיד


עט תרגום